Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

Lando Norris a obţinut la Max Verstappen acasă a doua victorie din Formula 1

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2024

Pilotul britanic Lando Norris (McLaren) a câştigat duminică, la Zandvoort, Marele Premiu al Ţărilor de Jos la Formula 1.

Plecat din pole-position la Zandvoort, pilotul britanic Lando Norris (McLaren) a fost constant în cursa olandeză. A mărit tot timpul distanţa care îl separa de campionul mondial en-titre, Max Verstappen, şi s-a impus în a 15-a etapă din Campionatul Mondial de Formula 1, reuşind totodată şi prima sa victorie cu plecare din pole-position.

Pe locul secund s-a clasat olandezul Max Verstappen (Red Bull), iar pe ultima poziţie a podiumului a venit monegascul Charles Leclerc (Ferrari), care a reuşit să reziste tuturor atacurilor încercate de Oscar Piastri (McLaren).