Campioana en titre Iga Swiatek s-a retras de la China Open din motive personale

Fosta campioană din Superligă, datorii de 60 de milioane de euro: ”De când am venit eu s-a vorbit mereu de insolvenţă!”

Stranierii U21 şi U20 convocaţi pentru acţiunile din luna octombrie ale naţionalelor Stranierii U21 şi U20 convocaţi pentru acţiunile din luna octombrie ale naţionalelor
„E OUT!”. Elias Charalambous a dezvăluit situaţia jucătorilor accidentaţi de la FCSB cu o zi înaintea meciului cu Petrolul „E OUT!”. Elias Charalambous a dezvăluit situaţia jucătorilor accidentaţi de la FCSB cu o zi înaintea meciului cu Petrolul
Ultimă oră! Starul lui Liverpool cumpără fosta echipă a lui Ciprian Tătăruşanu

Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul

Jovan Markovic, noua senzaţie din Bănie? Dulca: "Are forţă, viteză, tupeu" / Florescu: "Este cu mult peste Mamut" EXCLUSIV

CS Universitatea Craiova Publicat de Andrei Ionascu pe 10 aug 2021

Universitatea Craiova a câştigat meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 3-0, în etapa a patra din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+. După o prima repriză modestă, ‘alb-albaştrii’ au făcut spectacol în actul secund, iar antrenorul Laurenţiu Reghecampf a obţinut prima victorie în Bănie. La emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+, Cristi Dulca şi George Florescu l-au remarcat pe Jovan Markovic (20 de ani).

Gustavo (50’), Cîmpanu (57’) şi Markovic (90+2’) au reuşit goluri remarcabile pentru Universitatea Craiova în Bănie.

Atacantul Elvir Koljic s-a accidentat şi a fost înlocuit în minutul 25. Bosniacul a fost bandajat la gleznă şi a părăsit terenul în lacrimi.

Universitatea Craiova are 6 puncte după 4 etape şi se află la mijlocul clasamentului.

"Era cazul să vedem şi un meci mai bun al Craiovei. Foarte multe schimbări făcute de Reghe şi mi se pare normal, trebuia să creeze un şoc la echipă. A fost inspirat la pauză, cu cele trei schimbări, un joc mult mai dinamic, mai direct pe poartă. Craiova a făcut un joc bun, se vede că încă nu au un atac puternic, consistent, accidentarea lui Koljic i-a afectat, dar Markovic a intrat foarte bine... are forţă, viteză, tupeu. Una peste alta, trei puncte meritate pentru Craiova. Încet, încet, Reghecampf îşi dă seama de anumiţi jucători, de modul în care se pregătesc, e un suflu nou, arată bine echipa. Cred că Markovic e un câştig pentru Craiova", a spus Cristi Dulca, în cadrul emisiunii 'Fotbal Look' de la Look Sport+.

"Aş remarca, în primul rând, descătuşarea de după primul gol. Se simţea o presiune accentuată la Craiova, prima repriză n-a fost una reuşită. Foarte, foarte bune schimbările de la pauză. Ne dăm seama că cei de la Craiova au şi bancă. Au intrat Ofosu şi Cîmpanu, jucători care creează pericol şi hărţuiesc la fiecare fază apărarea adversă. Cîmpanu şi Gustavo pot fi declaraţi jucătorii meciului. Markovic a fost foarte puternic, cu viteză, tânăr, cu reale calităţi. Din punctul meu de vedere, Markovic este cu mult peste Mamut. După recidiva lui Koljic, cred că sunt obligaţi să joace cu Markovic. Craiova, în repriza a doua, a arătat ca o echipă care se poate bate la titlu. Să vedem dacă menţine Reghecampf echipa la acelaşi nivel. Cu 2-3 transferuri, cred că ar avea şanse mari la titlu anul ăsta", a spus George Florescu.