Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” au deschis scorul, în urma unei faze superbe
Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa Louis Munteanu a spus că e mai inteligent decât fundaşii de la FCSB! Replica lui Dawa
MM Stoica, dat pe spate de preferatul lui Becali: ”A fost concentrat” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare” VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare”

Jocurile Paralimpice: Theodor Matican, locul 10 în cursa de fond la ciclism

JO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 7 sep 2024

Theodor Matican s-a clasat, sâmbătă, pe locul 10 în cursa de fond la para-ciclism, la T1-2, în cadrul Jocurilor Paralimpice de la Paris.

Theo a parcurs cei 42.6 km într-o oră, 37 de minute şi 11 secunde (+22:03 faţă de câştigător). Miercuri, la contratimp individual pe şosea, el a ocupat locul 11.

Theodor Matican s-a aflat la prima participare la o ediţie a Jocurilor Paralimpice.