VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Jannik Sinner continuă să fie lider în clasamentul ATP. Cine este jucătorul român cel mai bine clasat

Tenis Publicat pe luni, 16:20

Italianul Jannik Sinner continuă să conducă în clasamentul ATP, dat publicităţii, luni, fiind urmat de germanul Alexander Zverev şi spaniolul Carlos Alcaraz.

Sinner are 11.180 de puncte, Zverev are 7.075, iar Alcaraz 6.690.

Novak Djokovic este pe locul patru şi are 5.560 puncte.

Rusul Daniil Medvedev este pe locul cinci, cu 5.475 puncte, iar pe şase se află Andrei Rublev, cu 4.645 puncte.

Americanul Taylor Fritz este pe locul 7, cu 4.060 puncte, iar polonezul Hubert Hurkacz ocupă locul 8, tot cu 4.060 puncte.

Norvegianul Casper Ruud este pe 9, cu 4.010 puncte, iar bulgarul Grigor Dimitrov este pe 10, cu 3.965 puncte.

În ceea ce priveşte jucătorii român, în clasamentul de dublu Victor Vlad Cornea ocupă locul 81, în coborâre un loc, cu 1.044 puncte.

La simplu, primul român în clasament este Filip Jianu, pe locul 236, după o o coborâre de două locuri, cu 243 puncte.