”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga ”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga
Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi
VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB
VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty
Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino
Rayo Vallecano – Alaves 1-0. Andrei Raţiu a fost integralist la învingători Rayo Vallecano – Alaves 1-0. Andrei Raţiu a fost integralist la învingători

Italianca Federica Brignone a câştigat cursa de deschidere a sezonului în schiul alpin

Sporturi Publicat de Daian Cutu astăzi, 16:58

Italianca Federica Brignone a câştigat slalomul uriaş din deschiderea sezonului de schi alpin, sâmbătă, la Sölden (Austria), a 28-a sa victorie în Cupa Mondială, devansându-le pe podium pe neo-zeelandeza Alice Robinson şi pe austriaca Julia Scheib, relatează AFP.

Americanca Mikaela Shiffrin, care a stabilit cel mai bun timp în prima manşă cu patru zecimi în faţa lui Brignone, a trebuit să se mulţumească cu locul 5, la mai mult de o secundă de câştigătoare. Ea va trebui să mai aştepte pentru al 98-lea său succes în Cupa Mondială.

Elveţianca Lara Gut-Behrami, câştigătoarea Cupei Mondiale din sezonul trecut, a renunţat în ultimul moment la competiţie. „Nu mă simt pregătită să schiez astăzi. Sunt tristă, dar este decizia corectă”, a declarat ea pentru Eurosport înainte de startul cursei.