VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

Istvan Kovacs este de părere că erorile de arbitraj vor continua să apară în Superligă

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa pe 15 feb 2024

Istvan Kovacs a fost prezent, miercuri seară, la Gala Sportului Românesc.

Arbitrul român a ieşit de foarte multe ori în prim plan în ultima perioadă, în special după partida dintre Sepsi şi Universitatea Craiova.

Centralul din Carei a făcut mai multe greşeli în partida de la Sfântu Gheorghe, iar acum a oferit şi o prima reacţie. Întrebat la evenimentul de miercuri despre erorile din Superligă, Istvan Kovacs consideră că acestea vor continua.

”Este cea mai importantă gală din România. Nu vă pot răspunde despre nici un meci pe care l-am arbitrat sau pe care îl voi arbitra (n.r. despre greşelile de arbitraj din SuperLiga României). Trebuie să înţeleagă toată lumea că greşeli au fost, sunt şi vor fi întotdeauna”, a spus Istvan Kovacs.