”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Înotătoarea australiană Ariarne Titmus va lua o "pauză foarte lungă" după Jocurile Olimpice de la Paris

JO 2024 Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2024

Înotătoarea australiană Ariarne Titmus a anunţat, luni, că va lua o "pauză foarte lungă" după Jocurile Olimpice de la Paris, unde a cucerit două medalii de aur, care se alătură celor două titluri de la Tokyo.

"Voi lua într-adevăr o pauză foarte lungă. Nu ştiu când mă voi întoarce la înot. Vreau să revin când mă voi simţi pregătită. Posibil până la un an", a declarat pentru câţiva jurnalişti sportiva în vârstă de 23 de ani, care a câştigat la Paris proba de 400 m liber şi cu ştafeta 4x200 m.

"Vreau doar să mă asigur că sunt pregătită să merg la Los Angeles" în 2028, a spus ea din nou. "Nu vreau să mă întorc prea devreme şi să pierd acea scânteie".

"Patru ani este o perioadă lungă de timp. Vreau să mă pregătesc cât mai bine pentru aceste Jocuri Olimpice. Pentru mine, asta este prioritatea, nu campionatele mondiale din anii precedenţi", a continuat Titmus, de patru ori campioană mondială.

Ea a câştigat probele de 200 m şi 400 m liber la Jocurile de la Tokyo, unde a fost una dintre revelaţii.