Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an
Sorin Cârţu nu s-a mai abţinut după ce Gâlcă a remizat cu ”U” Cluj: ”Nu-mi vorbiţi mie de titlu! Nu ai cum să vorbeşti! Mă deranjează asta”

Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League
Becali visa să încaseze 15 milioane de euro pe el, dar l-a scos după 45 de minute şi s-a convins: ”Foarte slab, nu mă aşteptam să fie aşa. Nici n-a atins mingea!”

Fost preşedinte al clubului Valencia: ”Eu spun despre Real Madrid că este Realul Imigranţilor” Fost preşedinte al clubului Valencia: ”Eu spun despre Real Madrid că este Realul Imigranţilor”
FC Argeş a rezolvat problema tehnicianului. A condus deja primul antrenament FC Argeş a rezolvat problema tehnicianului. A condus deja primul antrenament

I-au răzbunat pe Lewandowski şi Joao Felix! Barcelona a umilit-o pe Real Madrid în Supercupa Spaniei la fotbal feminin

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 17 ian 2024

Barcelona a câştigat, scor 4-0, disputa cu Real Madrid din semifinalele Supercupei Spaniei la fotbal feminin.

Succesul catalanelor vine la doar trei zile după ce Real Madrid a câştigat, scor 4-1, în faţa Barcelonei finala Supercupei Spaniei la fotbal masculin.

În partida din această seară, catalanele au rezolvat partida încă din prima repriză. La pauză, scorul era 3-0, graţie dublei reuşite de Mariona Caldentey (min. 12 şi min. 39), respectiv golului marcat de Salma Paralluelo (foto), în minutul 15.

Paralluelo a reuşit şi ea dubla, închizând tabela la 4-0, în minutul 52.

În finala Supercupei, Barcelona o va întâlni pe Levante, care a trecut de Atletico Madrid, scor 3-1.