VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă
VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător
VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers” VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers”
Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis
Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat

Florinel Coman, one man show în Qatar! A adus victoria lui Al Gharafa cu Al Rayyan

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 23 aug 2024

Atacantul român Florinel Coman a înscris o dublă vineri, în campionatul Qatar-ului, iar echipa lui, Al-Gharafa, a învins, pe teren propriu, formaţia Al-Rayyan, scor 2-1.

În etapa a treia din Qatar Stars League. Al-Gharafa a înfruntat, pe teren propriu, gruparea Al-Rayyan. Antrenorul gazdelor, Pedro Martins, a început cu Florinel Coman titular, dar prima repriză s-a încheiat fără gol marcat. În minutul 65 oaspeţii au deschis scorul, prin Roger Guedes.

Gazdele au replicat prin golul marcat de Florinel Coman, în minutul 70, din pasa lui Joselu. Tot Florinel Coman a înscris, în minutul 83, golul victoriei gazdelor.

Al-Gharafa s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 5 în clasament, cu patru puncte din trei meciuri.