Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris Dublă Ferrari la GP-ul Statelor Unite. Max Verstappen a profitat de penalizarea lui Lando Norris
VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga VIDEO | FC Barcelona - FC Sevilla 5-1. Un nou recital catalan în La Liga
Basarab Panduru, nemilos cu Dinamo după derby: ”Tot meciul nu reuşeşti să dai un şut pe poartă!” | EXCLUSIV

VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor” VIDEO | AS Roma - Inter Milano 0-1. Lautaro Martinez a devenit cel mai bun marcator non-italian din istoria ”nerazzurilor”
Antrenorul lui Dinamo a făcut plecăciune în faţa FCSB-ului: ”A jucat atâtea meciuri în Europa, au acumulat experienţă!” | VIDEO

A marcat ca Zlatan cu Dinamo şi i-a transmis un mesaj lui Mircea Lucescu: ”Avem goluri şi pentru Rangers, pentru toţi!” | VIDEO

Fiorentina, victorie zdrobitoare cu Lecce în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu ieri, 18:21

Fiorentina a zdrobit în deplasare, scor 6-0, formaţia Lecce, în etapa a opta din Superligă.

Cataldi a deschis scorul la Lecce, în minutul 20, iar Colpani l-a majorat în minutul 34. Gazdele au rămas în zece după eliminarea lui Gallo, în minutul 43, şi Cataldi a profitat realizând dubla, în minutul 45. Cu 3-0 la pauză, Fiorentina a înscris al patrulea gol în minutul 54, când şi Colpani a reuşit dubla. „Setul” oaspeţilor a fost completat de Beltran (min. 61) şi Parisi (min. 72) şi Fiorentina s-a impus cu 6-0.

Într-un alt meci din etapa a opta, Atalanta a învins Venezia, în deplasare, cu 2-0, prin golurile marcate de Pasalic, în minutul 7, şi de Retegui, în minutul 47.