"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1. Campioana României a juca curajos, dar a plătit tribut unei neatenţii

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 23 iul 2024

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut pe stadionul Steaua, în compania echipei Maccabi Tel Aviv, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru FCSB a marcat Dawa (76), iar pentru Maccabi a înscris Biton (71).

LIVE TEXT | FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1 (Dawa 75 / Biton 71). Echipele de start:

• FCSB: Târnovanu - Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Lixandru, Şut - Ştefănescu, Olaru, Băluţă - D. Popa
  • Maccabi: Mashpati - A. Cohen, Shlomo, Nachmias, Asante, Davidzada - Do. Peretz, Van Overeem, Kanichowsky - Zahavi, Addo

Minutul 90+8: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 90+6: Olaru centrează peste linii, dar Musi nu poate împinge din 2 metri.

Minutul 77: Şansă mare irosită de campioana României! Radunovic intră în careu şi scoate la Băluţă, care nu prinde poarta.

Minutul 75: GOL FCSB! Dawa finalizează perfect cu capul centrarea lui Olaru!

Minutul 71: GOL Maccbi! Addo trage în Târnovanu, iar pe respingere Biton profită şi marchează din câţiva metri.

Minutul 67: Băluţă profită de spaţiul din flanc şi pătrunde, dar reluarea sa cu interiorul trece pe lângă.

Minutul 57: Mashpati scoate cu un reflex de zile mari la reluarea lui Miculescu, după un corner.

Minutul 50: Cohen reia din câţiva metri pe lângă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 44: Zahavi este lăsat prea liber, are timp să pregătească şutul din careu. Reia însă peste poartă.

Minutul 24: Radunovic centrează pe jos, Popa se întinde însă nu prinde poarta.

Minutul 16: Pase rapide ale celor de la FCSB, mingea ajunge la Băluţă, care îşi face mingea pe dreptul şi şutează din careu în braţele portarului.

Minutul 8: Zahavi trimite pe lângă din marginea careului.

--------------------------------

FCSB a câştigat fără probleme dubla cu Virtus din primul tur preliminar, scor 11-1. De cealaltă parte, Maccabi Tel Aviv debutează astăzi în noul sezon Champions League.

Câştigătoarea dublei o va întâlni în al treilea tur preliminar pe învingătoarea dintre Sparta Praga şi Shamrock Rovers, în timp ce învinsa se va duela în Europa League cu pierzătoarea dublei dintre Jagiellonia şi Panevezys.

FCSB a disputat până acum cinci meciuri oficiale, iar bilanţul este de trei victorii şi două rezultate de egalitate. În actuala stagiunea, Maccabi Tel Aviv a jucat o singură partidă, Supercupa Israelului, câştigată, scor 2-0, în faţa lui Maccabi Petach Tikva, formaţie ce ar putea să o întâlnească pe CFR Cluj în al treilea tur preliminar Conference League.