”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

FCSB cedează un jucător la o rivală din Superliga

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 4 aug 2024

Continuă plecările la FCSB şi după startul de sezon. Campioana a cedat împrumut un tânăr jucător.

Cei de la Golazo scriu că atacantul lateral David Popa (17 ani) va juca până la final de sezon pentru Poli Iaşi. Acesta are şansa de a prinde meciuri în Superliga.

Popa a jucat o repriză în returul cu Virtus, câştigat de FCSB la pas, în turul I preliminar din Liga Campionilor.

Rohit Saggi, delegat la Sparta Praga - FCSB. Centralul a condus două partide de tristă amintire pentru echipele româneşti

UEFA a anunţat brigada delegată la partida dintre Sparta Praga şi FCSB. Duelul din al treilea tur preliminar Champions League va putea fi urmărit, în format live text, pe site-ul PrimaSport.ro, marţi, de la ora 21:00.

La centru se va afla Rohit Saggi, un norvegian de 32 de ani. De-a lungul carierei, Saggi le-a mai arbitrat pe Universitatea Craiova şi CFR Cluj în două meciuri de tristă amintire.

În sezonul 2021/2022, norvegianul a condus disputa dintre Laci şi Universitatea Criaova, încheiată cu scorul de 1-0 pentru formaţia albaneză. De asemenea, disputa dintre Sivasspor şi CFR Cluj, din grupele Conference League, a fost şi ea arbitrată de Saggi. Meciul de acum doi ani s-a încheiat cu victoria turcilor, scor 3-0.

Din brigada lui Saggi vor mai face parte norvegienii Morten Jensen şi Anders Olav Dale, ca asistenţi, iar al patrulea oficial va fi Sigurd Smehus Kringstad.