”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Elias Charalambous a dezvăluit ce jucător este OUT pentru returul cu Sparta Praga: „A suferit o accidentare”

FCSB Publicat pe 12 aug 2024

FCSB primeşte vizita celor de la Sparta Praga marţi, de la ora 21:30, în manşa retur a dublei din turul 3 preliminar din UEFA Champions League.

În tur, „roş-albaştri” obţinut o remiză importantă, scor 1-1, şi au şanse mari să obţină calificarea în play-off.

Dacă va trece de Sparta Praga, FCSB o va întâlni PAOK, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, în "finala" pentru grupele Champions League.

Elias Charalambous a susţinut conferinţa de presă premergătoare duelului din Ghencea şi a declarat că elevii săi sunt pregătiţi să dea totul pe teren pentru a obţine calificarea. Totodată, tehnicianul cipriot a dezvăluit ce jucător va fi absent din lot.

”Ştim că va fi o partidă grea, ne-am pregătit pentru un meci dificil, am analizat adversarul şi îi cunoaştem mai bune după primul meci. Vom da totul pentru a ne califica, ăsta este obiectivul pentru mâine. Ştim că stadionul va fi plin, asta va fi diferenţa faţă de primul joc. Sunt sigur că fanii ne vor susţine din primul până în ultimul minut. Sper că vor fi fericiţi după joc.

Suntem pregătiţi pentru orice situaţie. Nu ştii niciodată cum va decurge jocul, un moment poate schimba totul, însă cu siguranţă ne-am gândit la orice scenariu şi suntem pregătiţi pentru orice situaţie.

Vestea bună este că avem la dispoziţie mulţi jucători. Dawa este într-o formă bună. Avem multe soluţii. Phelipe nu va juca, a suferit o accidentare, nu va fi disponibil. Ne-am analizat adversarul, dar nu poţi schimba prea multe într-o săptămână. Cu siguranţă, vom încerca să corectăm anumite detalii.

Fazele fixe pot decide meciuri, vom da tot ce avem mai bun. Trebuie să ne pregătim pentru orice şi sper să facem totul aşa cum trebuie”, a spus Elias Charalambous la conferinţa de presă.