Constantin Zotta nu a mai suportat acuzaţiile aduse de Dan Şucu şi a răbufnit: „A coborât prea mult nivelul! Să facă şi el măcar 10% din ce am făcut noi!” | EXCLUSIV Constantin Zotta nu a mai suportat acuzaţiile aduse de Dan Şucu şi a răbufnit: „A coborât prea mult nivelul! Să facă şi el măcar 10% din ce am făcut noi!” | EXCLUSIV
VIDEO | Valencia - Las Palmas 2-3. Spectacol în duelul codaşelor din Spania VIDEO | Valencia - Las Palmas 2-3. Spectacol în duelul codaşelor din Spania
Denis Alibec, la pământ după umilinţa cu Rapid: ”E cea mai ruşinoasă înfrângere din cariera mea!”

Etapa din Serie A s-a terminat cu un succes clar al Monzei pe terenul Veronei Etapa din Serie A s-a terminat cu un succes clar al Monzei pe terenul Veronei
VIDEO | Gică Hagi, confuz şi dărâmat după umilinţa cu Rapid. ”E o situaţie grea” VIDEO | Gică Hagi, confuz şi dărâmat după umilinţa cu Rapid. ”E o situaţie grea”
Basarab Panduru, uluit după ce Gică Hagi a fost umilit de Şumudică:  ”Nu are cine să vină de pe bancă!”  | VIDEO EXCLUSIV

Basarab Panduru, uluit după ce Gică Hagi a fost umilit de Şumudică: ”Nu are cine să vină de pe bancă!” | VIDEO EXCLUSIV

După un an de absenţă, Neymar a revenit pe teren într-un meci cu 9 goluri!

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu ieri, 22:11

Atacantul brazilian Neymar a evoluat luni în Liga Campionilor Asiei, pentru Al-Hilal, consemnând revenirea pe teren după un de absenţă. S-a terminat 5-4!

În Liga Campionilor Asiei, Al-Hilal a înfruntat în deplasare pe Al-Ain, din Emiratele Arabe Unite, şi a condus în permanenţă, intrând cu 3-1 la pauză, iar în minutul 75 Salem Al-Dawsari a făcut 5-3 pentru saudiţi. Imediat după gol, antrenorul lui Al-Hilal, Jorge Jesus, a decis să îl introducă în teren şi pe Neymar. Brazilianul nu mai evoluase într-un meci oficial de mai bine de un an, dar a intrat în joc în minutul 77, înlocuindu-l pe Nasser Al-Dawsari.

Neymar a rămas pe teren până la final jucând, cu tot cu prelungiri, aproape o jumătate de oră. El a avut o ocazie de gol, însă portarul advers i-a respins şutul, însă Neymar a demonstrat că poate să evolueze la un nivel bun.

Accidentarea suferită la ligamentul încrucişat anterior al genunchiului stâng pare şăsată în urmă. După 369 de zile de absenţă – s-a accidentat la 18 octombrie 2023 – brazilianul în vârstă de 32 de ani va încerca să revină la cel mai înalt nivel şi poate chiar să forţeze convocarea la echipa naţională.