Simona Halep a câştigat primul set cu McCartney Kessler, dar a fost nevoită să abandoneze Simona Halep a câştigat primul set cu McCartney Kessler, dar a fost nevoită să abandoneze
Echipa din Superliga ce i-ar dori pe jucătorii plecaţi de la FCU Craiova. ”Problema e cum negociem cu ei” Echipa din Superliga ce i-ar dori pe jucătorii plecaţi de la FCU Craiova. ”Problema e cum negociem cu ei”
Adrian Mihalcea, decizie finală cu privire la viitorul său Adrian Mihalcea, decizie finală cu privire la viitorul său
Cristina Lovin şi Simona Stancu vor arbitra finala Ligii Campionilor la handbal feminin Cristina Lovin şi Simona Stancu vor arbitra finala Ligii Campionilor la handbal feminin
Pepijn Lijnders, secundul lui Klopp, a fost numit antrenor al clubului austriac Red Bull Salzburg Pepijn Lijnders, secundul lui Klopp, a fost numit antrenor al clubului austriac Red Bull Salzburg
Următoarea lovitură dată de Gică Hagi? Ionuţ Cojocaru este pe lista a două echipe din Anglia Următoarea lovitură dată de Gică Hagi? Ionuţ Cojocaru este pe lista a două echipe din Anglia

Dimarco şi-a prelungit contractul cu Inter Milano

Inter Publicat de Daian Cutu pe 30 dec 2023

Jucătorul Federico Dimarco şi-a prelungit contractul cu Inter Milano până la 30 iunie 2027, a anunţat, sâmbătă, clubul lombard într-un comunicat.

Format la Inter, mijlocaşul stânga în vârstă de 26 de ani este un om de bază al echipei lui Simone Inzaghi încă din sezonul trecut, când clubul lombard a ajuns în finala Ligii Campionilor, pierdut cu Manchester City (0-1).

Dimarco a jucat 21 de meciuri pentru Inter în acest sezon. El a marcat 3 goluri şi a oferit 5 pase de gol.

Clubul milanez conduce în campionatul italian cu cinci puncte faţă de principala urmăritoare, Juventus, care are un meci mai puţin disputat.