CFR Cluj a remizat cu LASK Linz, în ultimul amical din cadrul stagiului din Austria CFR Cluj a remizat cu LASK Linz, în ultimul amical din cadrul stagiului din Austria
Novak Djokovic s-a calificat în turul doi la Wimbledon Novak Djokovic s-a calificat în turul doi la Wimbledon
Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei
Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben
LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gol anulat al batavilor LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gol anulat al batavilor
Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat

Diana Shnaider s-a impus în turneul WTA de la Bad Homburg

Tenis Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 18:15

Jucătoarea de tenis din Rusia Diana Shnaider a învins-o sâmbătă pe Donna Vekic, în finala turneului WTA de la Bad Homburg.

Diana Shnaider (20 de ani, locul 47 WTA) a avut nevoie de două ore şi douăsprezece minute pentru a o învinge pe croata Donna Vekic (28 de ani, locul 49 WTA) în finala WTA 500 de la Bad Homburg Open.

Shnaider a câştigat în trei seturi, scor 6-3, 2-6, 6-3 şi a bifat a doua victorie a carierei într-un turneu WTA, după cea reuşită în Thailanda, în februarie 2024.