”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Detalii de ultim moment despre accidentarea lui Darius Olaru: „A fost la spital”

FCSB Publicat de Vlad Militaru pe 1 aug 2024

FCSB s-a calificat în al treilea tur preliminar Champions League. Campioana României a învins-o pe Maccabi Tel Aviv, scor 1-0, în retur, după ce partida de la Bucureşti s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Darius Olaru a suferit o accidentare extrem de dură în minutul 13 al duelului de la Budapesta şi a avut nevoie de intervenţia medicilor. Concret, căpitanul campioanei şi-a spart capul şi a jucat bandajat până în minutul 63 când a fost schimbat de Baba Alhassan.

Acum, Gigi Becali a oferit ultimele detalii despre accidentarea lui Olaru. Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că fotbalistul este în regulă şi a menţionat că faultul era de cartonaş roşu.

"N-are nimic, are o tăietură, l-a cusut aseară. A fost la spital şi l-a cusut. Părerea mea e că acolo trebuia să dea roşu arbitrul, n-a dat nici galben", a spus Gigi Becali într-o conferinţă susţinută la Palatul din Pipera.

Declaraţiile lui Darius Olaru de la finalul meciului cu Maccabi

La finalul meciului, Olaru s-a arătat mulţumit de rezultatul final şi a vorbit şi despre accidentarea suferită, menţionând că la pauză nu a putut lua parte la indicaţiile pe care Elias Charalambous le dădea jucătorilor, deoarece se afla în cabinetul medicilor.

”Ne bucurăm că am reuşit să ne calificăm şi că ne aşteaptă adversari dificili în continuare. Abia aşteptăm.

Da, m-am accidentat. Am ţinut să continui pentru că am vrut să îmi ajut echipa, atât am putut în această seară. Vom vedea pe viitor dacă mi-am spart capul destul de rău. Voi vedea dacă voi putea juca meciurile următoare. Nu am putut asculta ce indicaţii a dat (n.r. Charalambous la pauză) pentru că eram în cabinetul doctorului. Mă pansa.

Nu ştiu dacă le e frică de noi. Ştiu că au o echipă foarte bună şi ei şi acum îi vom analiza şi noi. Vedem ce puncte slabe au şi încercăm să îi lovim. Orice echipă poate fi bătută. Dacă noi suntem bine, putem să ne calificăm mai departe”, a spus Darius Olaru, potrivit As.ro