Doliu în tenisul românesc! A încetat din viaţă primul jucător profesionist român membru al ATP Doliu în tenisul românesc! A încetat din viaţă primul jucător profesionist român membru al ATP
Fotbalistul din Superligă, în contact direct cu Arsenal. Totul este confirmat: ”M-au sunat!”

S-au tras la sorţi grupele Cupei României 2024/2025! Dueluri tari pentru FCSB! Programul complet S-au tras la sorţi grupele Cupei României 2024/2025! Dueluri tari pentru FCSB! Programul complet
Ana Bogdan a fost eliminată în primul tur la China Open

Danie Niculae, întâlnire de „gradul 0” cu Dan Şucu şi Victor Angelescu: „Trebuie să găsească soluţii” Danie Niculae, întâlnire de „gradul 0” cu Dan Şucu şi Victor Angelescu: „Trebuie să găsească soluţii”
Ultimă oră! O altă superputere din Spania îl aşteaptă pe Andrei Raţiu! Marca a făcut anunţul: ”Transfer de lux!”

Dennis „SuperMan”! O nouă performanţă senzaţională a internaţionalului român

Stranieri Publicat astăzi, 11:22

Dennis Man (26 de ani) este pe val în acest început de sezon din Serie A.

Internaţionalul român a fost folosit titular în toate cele 5 partide pe care Parma le-a disputat până acum, reuşind să marcheze 2 goluri şi să îşi treacă în cont şi o pasă decisivă.

Dennis Man a fost integralist în ultimul duel al „Cruciaţilor” , scor 2-2 în deplasare la Lecce, într-un meci care părea să se încheie cu victoria gazdelor.

În minutul 90+3, scorul era 2-0 pentru Lecce, dar Parma a marcat de două ori în două minute şi a obţinut in-extremis un punct.

După ce a fost desmenat de către Asociaţia Fotbaliştilor din Italia jucătorul etapei în Serie A, Dennis Man a fost inclus de Sofascore în echipa etapei a cincea din campionatul italian, fiind notat cu 8.

Cel mai bun prim 11 al etapei cu numărul 5 din Serie A, în formaţia 3-4-2-1, conform Sofascore:

• Falcone (Lecce) - Gila (Lazio), Svoboda (Veneţia), Bremer (Juventus) - Strefezza (Como), Bernabe (Parma), Reijnders (AC Milan), Di Marco (Inter) - Dennis Man (Parma), Urbanski (Bologna) - Gudmundsson (Fiorentina).