VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Câţi spectatori vor fi prezenţi la meciul Kosovo - România

Echipa nationala Publicat de Tudor Moisa pe 6 sep 2024

Kosovo şi România se vor duela, astăzi, de la ora 21:45. Partida va putea fi urmărită, în format live text, pe site-ul PrimaSport.ro.

• România - Lituania, 9 septembrie, ora 21:45, în direct pe Prima TV

Partida se va disputa la Priştina, iar în tribune vor fi doar suporteri kosovari. România a fost sancţionată de UEFA, iar fanii români nu vor putea asista la meci.

Astăzi, FRF a anunţat câţi suporteri sunt aşteptaţi pe stadionul din Kosovo. Se pare că aproximativ 13.000 de persoane vor încuraja naţionala kosovară, în această seară.

"Sunt aşteptaţi 13.000 de suporteri (fără români, în urma sancţiunii UEFA) şi, spre deosebire de duelul din 2023, nu sunt şanse de ploaie", a transmis FRF.

Meciul din Kosovo este primul pe care România îl va juca în actuala stagiune de Nations League. De asemenea, partida va marca revenirea lui Mircea Lucescu pe banca naţionalei.