Ultimă oră! Starul lui Liverpool cumpără fosta echipă a lui Ciprian Tătăruşanu

Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul
Breaking News! Mircea Lucescu a anunţat lista stranierilor pentru partidele cu Lituania şi Cipru! Coşmarul lui MM Stoica, în atacul României

Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc” Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc”
”Am crezut că are onoare şi nu merge la FCSB!”. Patronul lui Sepsi, discurs manifest la adresa lui Ştefănescu. Povestea din spatele transferului făcut de Becali
Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Caroline Garcia, criticată dur de francezi după înfrângerea în faţa lui Jaqueline

JO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 27 iul 2024

Jaqueline Cristian a început perfect turneul de tenis de la Jocurile Olimpice.

Românca a învins-o pe Caroline Garcia, favorita publicului, scor 5-7, 6-3, 6-4. Partida a durat 2 ore şi 35 de minute.

În al doilea tur, Jaqueline Cristian o va întâlni pe câştigătoarea duelului dintre Naomi Osaka şi Angelique Kerber.

Presa din Franţa a reacţionat după înfrângerea suferită de Garcia. Jurnaliştii au criticat-o dur pe favorita publicului de la Paris.

”Debutul ’perfect’ pentru Garcia”, au titrat ironic francezii de la fflose.com.

”În primul său meci, Caroline Garcia a înfruntat-o pe Jaqueline Cristian. Nu trebuia să facă nicio greşeală, nu era un duela Franţa – Franţa, era un meci împotriva României. Chiar dacă primul set i-a aparţinut Carolinei, Jaqueline nu este genul care să se lase dominată prea mult timp. Jucătoarea din Bucureşti a demonstrat asta rapid. A câştigat următoarele două seturi şi s-a calificat în următoarea rundă, în timp ce franţuzoaica a plătit din nou tribut zgurii de la Paris”, au scris cei de la fflose.com.

”Garcia a beneficiat după retragerea Elenei Rybakina şi a devenit cap de serie, evitând-o astfel numărul 7 mondial, Qinwen Zheng în primul tur. Totuşi, fără prea mult succes. Jocul nu a fost unul consistent din partea jucătoarei de 30 de ani, care după un prim set solid, a revenit la vechile obiceiuri, a cedat la schimburile lungi şi a făcut prea multe erori care puteau fi evitate”, au notat şi cei de la L’Equipe.