Conducerea CFR-ului a intervenit după ce Louis Munteanu l-a sfidat pe Dan Petrescu! Ce se întâmplă cu atacantul | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi VIDEO | Celta Vigo - Real Madrid 1-2. Mbappe şi Vinicius au fost din nou decisivi
Camora nu s-a abţinut după egalul contra Petrolului: ”Puţin fotbal!”

Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare Rivalitatea Djokovic - Nadal s-a încheiat. Sârbul l-a învins pe spaniol în ultima lor confruntare
VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc VIDEO | Juventus - Lazio 1-0. Un autogol o duce pe ”Bătrâna Doamnă” pe primul loc
A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV A vrut Dan Petrescu să îl pedepsească pe Louis Munteanu? „Alt motiv nu există!” | VIDEO EXCLUSIV

CFR Cluj Publicat astăzi, 00:12

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa CFR Cluj, în etapa a 13-a din Superligă.

La Ploieşti, prima ocazie a aparţinut oaspeţilor, şutul lui Peter Michael fiind deviat peste poartă în minutul 6. Replica gazdelor a venit la lovitura de cap a lui Papp, care a trecut pe lângă bară, în minutul 28. Nici repriza secundă nu a adus fotbal de mai bună calitate, ploieştenii nu au avut şut pe poartă, iar ocaziile au întârziat să apară până al cincilea minut al prelungirilor, când a ratat Păun.

La finalul meciului, Mario Camora a oferit mai multe declaraţii.

”Puţin fotbal în această seară. Noi am venit aici să câştigăm meciul, dar acum nu mai are rost să vorbim. E un rezultat echitabil, am avut câteva ocazii. Au avut şi ei câteva din corner.

E un punct, nu am primit gol, trebuie să ne odihnim şi să câştigăm partida cu Sepsi, de pe teren propriu.

Jucător talentat (n.r. Mihnea Rădulescu), mai ales pentru ce a făcut la România U21, l-am felicitat i-am zis să rămână cu picioarele pe pământ. Am vrut să câştigăm, mai ales că a fost meciul 1000 pentru club în prima divizie. Din păcate nu s-a putut", a declarat Mario Camora, la flash-interviu.

Partida s-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj este pe locul 3, cu 19 puncte. Petrolul ocupă locul 5, tot cu 19 puncte.