Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Bun venit în Australia! Meciul fostului câştigător de Grand Slam a fost întrerupt de un şarpe veninos

Tenis Publicat de Tudor Moisa pe 30 dec 2023

Fostul campion de la US Open, Dominic Thiem, a fost nevoit să se lupte cu doi adversari australieni în primul tur al calificărilor pentru Brisbane International, un şarpe veninos obligând suspendarea jocului, relatează The Guardian.

Fostul număr 3 mondial l-a avut ca adversar, sâmbătă, pe tânărul australian James McCabe, austriacul pierzând primul set cu 2-6. Însă revenirea de succes a jucătorului de 30 de ani a fost întreruptă când fanii au văzut un şarpe.

Personalul de securitate a fost chemat, iar arbitrul a fost nevoit să oprească temporar jocul atunci când şarpele s-a strecurat pe Show Court 2. În cele din urmă, un lucrător în domeniu a capturat reptila - un şarpe maro de 50 cm - şi a scos-o din sală, permiţând reluarea jocului după 40 de minute.

Thiem a salvat trei mingi de meci la 3-5 în setul al doilea, înainte de a câştiga cu 7-6 (7-4) şi de a forţa un decisiv pe care l-a câştigat cu 6-4.

"Eu iubesc foarte mult animalele, mai ales pe cele exotice", a spus Thiem. "Dar au spus că era un şarpe foarte veninos şi că era aproape de teren, aşa că era o situaţie foarte periculoasă. Este ceva ce nu mi s-a mai întâmplat niciodată şi este ceva ce cu siguranţă nu voi uita niciodată", a declarat fostul nr. 3 mondial reporterilor după meci.

Dominic Thiem trebuie acum să câştige un alt meci de calificare pentru a ajunge pe tabloul principal la Brisbane.

De asemenea, el trebuie să joace în calificările pentru Australian Open.