VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Atunci când nu ştii să pierzi. "A fost jaf"

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 9 aug 2024

Echipa Statelor Unite ale Americii a trecut de selecţionata Serbiei, scor 95-91, într-un adevărat thriller desfăşurat în semifinalele turneului de baschet de la Jocurile Olimpice.

Sârbii au fost la conducerea duelului pentru aproape toată durata partidei, iar în ultimul act au intrat cu un avans de 13 puncte. Totuşi, Steph Curry şi Joel Embiid au făcut un sfert patru extraordinar şi au reuşit să răstoarne scorul. Point guard-ul de la Golden State a marcat 36 de puncte, Joel Embiid a înscris 19 puncte, iar LeBron James a bifat un triple-double (16 puncte, 12 recuperări şi 10 pase decisive).

Sârbii au avut meciul în mână, iar înfrângerea a fost foarte frustrantă pentru fanii echipei condusă de Nikola Jokic, dar nu toţi au reuşit să înghită eşecul.

Jurnalistul sârb Vujadin Tomkovic a avut o reacţie ciudată pentru presa din România, spunând că a fost un jaf şi a pus tunurile pe brigada care a condus meciul, deşi partida nu a fost marcată de vreo fază controversată.

”Arbitrii ne-au distrus! A fost jaf! Asta este părerea mea. Nu au arătat respect faţă de echipa noastră în timpul întregului turneu olimpic. Selecţionerul a spus că s-au întâmplat lucruri ciudate în meciul cu Statele Unite şi că este dezamăgit”, a declarat Tomkovic pentru Prosport.