Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda s-au calificat în turul 3 al European Cup Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda s-au calificat în turul 3 al European Cup
”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga ”Eu l-am vrut”. Constantin Budescu, dorit de altă formaţie din Superliga
Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi Norbert Maior este liderul provizoriu din Raliul Vâlcii după prima zi
VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB VIDEO | Ieşire dură a lui Zeljko Kopic! Croatul a fost eliminat şi ratează duelul din Cupă cu FCSB
VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty VIDEO | Hermannstadt - Dinamo 0-1, în direct la Prima Sport 1. Selmani deschide scorul din penalty
Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino Naţionala de fotbal femnin U17, victorie fără drept de apel cu San Marino

”Aşa soluţii proaste nu am mai văzut niciodată”. Eugen Neagoe, foarte nemulţumit după eşecul cu UTA

Gloria Buzău Publicat de Daian Cutu astăzi, 16:35

UTA Arad a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gloria Buzău, în etapa a 14-a a Superligii.

Diego Ferraresso a înscris un autogol în minutul 30 şi a adus victoria arădenilor.

Antrenorul învinşilor, Eugen Neagoe, a declarat că rezultatul este nemeritat şi a punctat că elevii săi au ratat nepermis de mult în confruntarea de la Arad.

”Este o înfrângere nemeritată după tot ce s-a întâmplat. Chiar dacă ei au avut posesia în prima repriză, nu şi-au creat nicio ocazie de a marca. Ne-am băgat noi singuri mingea în poartă. În a doua repriză am dominat jocul în totalitate, ne-am creat patru ocazii imense, singur cu portarul.

Aşa soluţii proaste nu am mai văzut niciodată. Pe o contră puteam să primim şi al doilea gol. În rest, ei nu au avut nicio altă ocazie”,