VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid 1-2. Victoria are valoare dublă pentru giuleşteni datorită conjuncturii etapei VIDEO | Unirea Slobozia - Rapid 1-2. Victoria are valoare dublă pentru giuleşteni datorită conjuncturii etapei
Ultimă oră! Ianis Hagi, OUT de la Rangers! Decizia a fost luată

Surpriză mare! Cluburile din Superligă care nu mai au litigii de ani de zile. Unul dintre ele şi-a dat afară mai mulţi jucători în pandemie: ”Ei au avut foarte puţine!” | VIDEO EXCLUSIV

Rafael Nadal revine în echipa Spaniei pentru Cupa Davis Rafael Nadal revine în echipa Spaniei pentru Cupa Davis
FOTO EXCLUSIV | Eroare penibilă la Clinceni! Organizatorii au vândut bilete la masa presei FOTO EXCLUSIV | Eroare penibilă la Clinceni! Organizatorii au vândut bilete la masa presei
Dezastru pentru Manchester City! S-a aflat cât va lipsi Rodri Dezastru pentru Manchester City! S-a aflat cât va lipsi Rodri

Aşa ar trebui să se întâmple şi la noi! Ce a păţit arbitrul din camera VAR după ce a greşit flagrant la o partidă din Serie A

Serie A Publicat de Tudor Moisa pe 9 ian 2024

Inter a învins-o pe Verona, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Italiei.

Învingătorii au marcat prin Lautaro Martinez ’13 şi Davide Frattesi ‘90+3. Pentru Verona a înscris Thomas Henry, în minutul 74. În minutul 90+5, de la oaspeţi a fost eliminat Lazovic, iar Henry a ratat un penalti în al zecelea minut supelimentar.

După meci s-a iscat un adevărat scandal. Golul înscris de Frattesi în minutul 90+3 ar fi trebuit anulat deoarece Bastoni l-a lovit cu cotul pe un jucător advers chiar înainte de reuşită.

Arbitrul din camera VAR nici măcar nu s-a sinchisit să îl cheme pe central la monitor şi astfel Inter a câştigat toate cele trei puncte.

Se pare că la italieni se iau măsuri serioase împotriva celor care greşesc flagrant, nu ca la noi. Conform Corriere, Arbitrul Nasca, cel din camera VAR, a fost retrogradat, iar de acum va arbitra în Serie B.