VIDEO | CSM Reşiţa - Csikszereda, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | CSM Reşiţa - Csikszereda, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii au deschis scorul
Fostul elev al lui Marius Şumudică sare în apărarea tehnicianului! Mesaj direct pentru Dan Şucu Fostul elev al lui Marius Şumudică sare în apărarea tehnicianului! Mesaj direct pentru Dan Şucu
Adrian Mititelu, un nou tun pe piaţa transferurilor! Italianul a fost prezentat oficial

Veşti bune din Italia! Cât va lipsti de pe teren Valentin Mihăilă, după accidentarea suferită în meciul cu Udinese Veşti bune din Italia! Cât va lipsti de pe teren Valentin Mihăilă, după accidentarea suferită în meciul cu Udinese
Gigi Mulţescu, un ultim tur pe stadionul din "Ştefan cel Mare" Gigi Mulţescu, un ultim tur pe stadionul din "Ştefan cel Mare"
Andy Carroll va evolua în Franţa. Destinaţie interesantă Andy Carroll va evolua în Franţa. Destinaţie interesantă

Argentina şi Brazilia, învinse în preliminariile CM din 2026

Fotbal Internațional Publicat pe miercuri, 09:20

Reprezentativele Argentinei şi Braziliei au înregistrat înfrângeri, marţi, în meciurile disputate în preliminarile Cupei Mondiale din 2026.

Argentina, deţinătoarea trofeului CM, a pierdut cu 1-2 în faţa Columbiei, în deplasare. Învingătorii au marcat prin Mosquera ‚25 şi James Rodriguez ‚60 (penalti). Pentru argentinieni a înscris Nicolas Gonzalez, în minutul 48.

Brazilia a fost învinsă cu 1-0 de Paraguay. Golul a fost marcat de Diego Gomez, în minutul 20.

În calificările CONMEBOL pentru Cupa Mondială, Argentina este lider în clasament, cu 18 puncte, urmată de Columbia, care are 16 puncte. Brazilia este pe locul cinci, cu zece puncte.