"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

Argentina este din nou campioană

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 15 iul 2024

Argentina a câştigat Copa America pentru a doua oară consecutiv, după ce a învins-o pe Columbia, luni dimineaţă, la Miami. Meciul a avut nevoie de prelungiri, unicul gol fiind înscris de Lautaro Martínez, în minutul 113.

Messi s-a accidentat singur în minutul 66 şi a fost înlocuit. El a început să plângă şi şi-a acoperit faţa cu mâinile când s-a aşezat pe bancă.

Pentru Argentina este al 16-lea titlu la Copa America, un record şi de asemenea ajunge la trei turnee majore câştigate consecutiv, după triumfurile de la Campionatul Mondial şi precedenta ediţie Copa America.

Zeci de fani au forţat intrarea pe stadionul Hard Rock din Miami înainte de începerea finalei, provocând un adevărat haos.

Sute de suporteri au fost blocaţi la intrarea pe stadion, unde porţile au rămas închise mai bine de o oră după ce trebuiau să se deschidă la ora locală 17.00 (00.00, ora României) pentru meciul dintre Argentina şi Columbia de la ora locală 20.00 (03.00 luni, ora României). În cele din urmă, lovitura de start a fost amânată cu o oră şi jumătate, după cum a relatat presa argentiniană TyC Sports.

Serviciul de securitate a declarat pentru AFP că porţile au fost închise deoarece fanii au forţat intrarea în stadion.