”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Anunţul făcut de Gigi Becali! Aşa ar putea arăta primul 11 al FCSB-ului pentru partida cu Farul

FCSB Publicat pe 8 aug 2024

Partida Farul - FCSB, din runda a 5-a din Superliga, va avea loc vineri, de la ora 21:00 şi va putea fi urmărită în direct pe canalul Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate partidele din prima ligă a României se văd în format LIVE VIDEO pe site-ul PrimaSport.ro.

FCSB are un start slab de sezon, cu doar 2 puncte obţinute în 3 meciuri, ultima partidă disputată în Superliga terminându-se cu prima înfrângere din acest sezon  a „roş-albaştrilor”, 2-0 cu Oţelul.

Campioana României este mai mult cu gândul la returul din turul 3 Champions League, cu Sparta Praga, astfel că Gigi Becali a anunţat că mare parte din titulari se vor odihni pentru partida cu „marinarii”.

Valentin Creţu, Siyabonga Ngezana, Risto Radunovic, Adrian Şut, Mihai Lixandru, Darius Olaru, David Miculescu şi Alex Băluţă vor fi jucătorii pe care FCSB nu îi va utiliza în primul 11 pentru meciul cu Farul.

Cu toate acestea, Florin Tănase, noua achiziţie a „roş-albaştrilor” ar putea juca încă din primul minut în meciul cu echipa lui Gică Hagi.

Echipa probabilă a FCSB-ului pentru partida cu Farul: Târnovanu - Antwi, Chiricheş, Dawa, Kiki - Alhassan, Edjouma - Ştefănescu, Phelipe, Musi - Tănase

Anunţul făcut de Gigi Becali

„Şut, Lixandru, Olaru, Băluţă, Ngezana, Miculescu, Creţu şi Radunovic nu vor juca. Asta e, jucăm cu naşul! La ora asta nici nu mă interesează, avem două puncte, am zis ceva, m-am supărat? Au alţii două puncte fără să fie...

Noi avem două, dar putem să avem cinci. Sunt foarte importante punctele, am făcut o analiză. Trecem în primăvara europeană din Liga Campionilor, putem câştiga 70 de milioane de euro. Noi o putem face cu ajutorul lui Dumnezeu”, a spus Gigi Becali, miercuri, în cadrul unei conferinţe de presă.