VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

Antrenorul lui LASK Linz a răbufnit după ce a fost elimnat de FCSB: „Sunt incredibil de dezamăgit”

Europa League Publicat pe 30 aug 2024

FCSB a învins-o pe LASK Linz, scor 1-0, în returul play-off-ului Europa League, după ce partida tur s-a termina la egalitate, 1-1. Golul victoriei a fost marcat de Darius Olaru, în prelungirile meciului.

La finalul duelului din Ghencea, Thomas Darasz a declarat că diferenţa dintre cele două echipe s-a făcut în urma acţiunii individuale reuşite de Darius Olaru, care a marcat golul victoriei în prelungiri.

”Sunt incredibil de dezamăgit şi un pic nervos de faptul că noi nu am reuşit să înscriem acel gol stupid. Echipa mea a fost foarte disciplinată şi ne-am apărat bine până în ultimul minut.

Nu am luat întotdeauna decizia corectă la ultima pasă sau în faţa porţii. Atitudinea, inima, pasiunea şi disciplina tactică au fost acolo. Adversarii au marcat după o acţiune individuală.

Mi-ar plăcea să văd că se întâmplă asta şi la noi uneori atunci când nu reuşim să marcăm ca o echipă”, a spus Thomas Darazs, conform krone.at.