După Ronaldo, a venit rândul lui Messi să rateze din penalty! Argentina, rezultat surprinzător cu Ecuador în sferturile de la Copa America După Ronaldo, a venit rândul lui Messi să rateze din penalty! Argentina, rezultat surprinzător cu Ecuador în sferturile de la Copa America
Turcul Merih Demiral şi-a aflat sancţiunea după gestul său controversat Turcul Merih Demiral şi-a aflat sancţiunea după gestul său controversat
Adrian Mititelu continuă războiul cu FRF: „Trebuie să facem curăţenie în fotbal” Adrian Mititelu continuă războiul cu FRF: „Trebuie să facem curăţenie în fotbal”
Mihai Rotaru, anunţ de ultim moment despre plecarea lui Alexandru Mitriţă: „Este 100%” Mihai Rotaru, anunţ de ultim moment despre plecarea lui Alexandru Mitriţă: „Este 100%”
"Cele mai frumoase ratări, ia un trofeu". Marius Ştefănescu, ironizat după ce a fost numit omul meciului | VIDEO EXCLUSIV "Cele mai frumoase ratări, ia un trofeu". Marius Ştefănescu, ironizat după ce a fost numit omul meciului | VIDEO EXCLUSIV
LIVE TEXT | Portugalia - Franţa, ASTĂZI, de la 22:00. Ronaldo vs Mbappe, în „sferturile” Campionatului European. Echipele probabile LIVE TEXT | Portugalia - Franţa, ASTĂZI, de la 22:00. Ronaldo vs Mbappe, în „sferturile” Campionatului European. Echipele probabile

”Am simţit sprijinul lor peste tot”. Răzvan Marin a mulţumit fanilor

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe marți, 22:14

Mijlocaşul Răzvan Marin a declarat că tricolorii sunt trişti şi dezmăgiţi, dar trebuie să muncească mai mult pentru a lupta de la egal la egal cu echipe precum Olanda. El a mulţumit fanilor care au susţinut naţionala la competiţia din Germania.

“Suntem trişti, dezamăgţi, dar trebuie să facem şi mai mult, să muncim şi mai mult pentru a lupta de la egal la egal cu echipe precum Olanda.

A venit acel gol, accidentarea lui Vasile, schimbă tot, a fost greu, dar cred că ieşim cu capul sus. Suporterii au fost extraordinari, am simţit sprijinul lor peste tot, ne pare rău că nu am reuşit să-i facem fericiţi. Eram încrezători că putem trece mai departe, dar Olanda a fost mai puternică“, a declarat Răzvan Marin la Pro TV.

România a pierdut cu Olanda, 3-0, în optimile de finală ale EURO 2024. Au marcat: Gakpo 20, Malen 82, 90+3.

Olandezii au deschis scorul în minutul 20. Cody Gakpo a primit pe stânga, l-a depăşit pe Raţiu şi a şutat la colţul scurt, fără speranţe pentru Niţă

Presiunea rivalilor a dat rezultate în minutul 83, când Malen a înscris pentru 2-0.

Pe final acelaşi Malen a stabilit rezultatul final, 3-0 în minutul 90+3, şi echipa Ţărilor de Jos merge mai departe, în sferturi.