FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată! FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată!
VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare
Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis
”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular ”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular
Sergej Jakirovic a fost demis Sergej Jakirovic a fost demis
Dinamo a câştigat procesul cu Oţelul! Câţi bani trebuie să achite gălăţenii Dinamo a câştigat procesul cu Oţelul! Câţi bani trebuie să achite gălăţenii

Ali Zein de la Dinamo, protagonistul unui meci dramatic la Jocurile Olimpice

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 7 aug 2024

Naţionala de handbal masculin a Spaniei este prima semifinalistă la Jocurile Olimpice de la Paris, după victoria de miercuri, la Lille, în faţa Egiptului, scor 29-28 (8-12) 25-25, în primul meci din sferturile turneului, în care a fost nevoie de prelungiri. Pentru Egipt a jucat şi Ali Zein, campion cu Dinamo Bucureşti, autor a 2 goluri.

În celelalte partide din sferturile de finală se duelează Germania – Franţa, Danemarca – Suedia şi Norvegia – Slovenia.

Semifinalele vor avea loc în 9 august, iar finalele pentru medalii în 11 august, ultima zi a Jocurilor Olimpice de la Paris.

Deţinătoarea titlului olimpic este Franţa, care are în palmares cinci medalii olimpice: trei de aur (2008, 2012, 2020), una de argint (2016) şi una de bronz (1992).