”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Adrian Mutu a prefaţat returul dintre FCSB şi Sparta Praga: „E şi o presiune pe jucători”

FCSB Publicat pe 12 aug 2024

FCSB primeşte vizita celor de la Sparta Praga marţi, de la ora 21:30, în manşa retur a dublei din turul 3 preliminar din UEFA Champions League.

În tur, „roş-albaştri” obţinut o remiză importantă, scor 1-1, şi au şanse mari să obţină calificarea în play-off.

Adrian Mutu a prefaţat partida din Ghencea şi este de părere că şansele sunt împărţite în manşa tur. Dacă va trece de Sparta Praga, FCSB o va întâlni PAOK, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, în "finala" pentru grupele Champions League.

"Faptul că jucăm acasă ne va ajuta mult, dar în acelaşi timp e şi o presiune pe jucătorii FCSB-ului. Mie Sparta Praga mi s-a părut mai bună decât Maccabi Tel Aviv, mai solidă.

Jocul FCSB-ului pe faza defensivă a fost unul aproape perfect. Să nu uităm că a primit gol din fază fixă, aşa cum a şi dat, de fapt. Ocaziile clare le-am avut noi pe ceea ce înseamnă acţiuni, dar în ultimele 20 de minute am suferit tare.

A fost presiune mare din partea lor. Rămâne de văzut dacă vor face această presiune de la început şi ce se va întâmpla în jocul FCSB-ului dacă se va deschide, dacă va risca.

Lăsând spaţii, ei pleacă bine. 50-50 sunt şansele. Acolo e Ghencea, contează. FCSB, de-a lungul anilor, a făcut meciuri memorabile acasă", a declarat Mutu, conform Fanatik