”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Adi Şut, protagonistul fazei în urma căreia FCSB a primit penalty în prelungiri, a explicat ce s-a întâmplat. „Nici nu era mingea în zona noastră”

FCSB Publicat pe 10 aug 2024

FCSB a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a cincea a Superligii, în care a revenit în ultimele minute de la 1-2.

Ultimul gol a fost marcat de Olaru dintr-un penalti acordat după consultarea VAR. Centralul partidei a fost chemat să revadă faza în care Casap l-a călcat pe Adrian Şut în careu şi a decis că imprudenţa jucătorului „marinarilor” trebuie sancţionată.

La finalul meciului, mijlocaşul FCSB-ului a explicat ce s-a întâmplat în careul Farului şi declarat că a fost călcat 100%.

(n.r. despre faza penalty-ului) Eram în spatele jucătorului, cred că el (n.r. Carlo Casap) a vrut să facă un pas în spate ca să alerge şi atunci m-a călcat direct pe picior. Asta a fost. 100% m-a călcat. Nici nu era mingea în zona noastră, el a vrut să plece şi m-a călcat.

E o victorie importantă, dar suntem focusaţi pe meciul cu Sparta (n.r. din turul III preliminar UCL). Doar asta avem în gând, să ne calificăm. Jucătorii mari joacă din trei în trei zile şi se obişnuiesc cu acest ritm”, a spus Şut, după meci.