"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

A fost erou în meciul din cupele europene şi l-a impresionat pe MM Stoica. „Chiar este bun fotbalist, formidabil” | EXCLUSIV VIDEO

Stranieri Publicat pe 26 iul 2024

Atacantul român Liviu Antal a înscris joi seara, la Vilnius, ambele goluri prin care echipa sa, Zalgiris, a dispus de ciprioţii de la Pafos cu 2-1, în prima manşă a turului II de calificare în grupele Conference League.

Liviu Antal (Zalgiris Vilnius) a câştigat duelul cu Vlad Dragomir (Pafos), din prima manşă a turului al doilea preliminar din Conference League. Liviu Antal a deschis scorul în minutul 17, iar în minutul 26 l-a majorat, iar Zalgiris a intrat cu 2-0 la vestiare. În repriza a doua ciprioţii au redus din diferenţă prin Joris Moutachy, în minutul 62, iar Zalgiris Vilnius s-a impus cuy 2-1 în faţa lui Pafos.

Aflat în studio-ul Fotbal Show, MM Stoica a fost impresionat de reuşitele lui Antal şi îl consideră pe jucătorul de 35 de ani un fotbalist cu calitate.

„Formidabil, îţi dai seamă că e erou. A avut o carieră destul de lungă Liviu Antal, era jucător de margine, juca în extremă şi după a fost trecut atacant, a ajuns să dea mai multe goluri. Bun fotbalist, chiar este bun fotbalist, formidabil.”, a spus MM Stoica, în exclusivitate la Prima Sport.