Anunţ de maximă importanţă pentru toţi fanii FCSB înainte de partida cu Rangers: ”Doar cu bani!”

VIDEO | Seară nebună de Nations League! Grecia a produs şocul pe Wembley VIDEO | Seară nebună de Nations League! Grecia a produs şocul pe Wembley
Antrenorul căruia Becali i-a dat interzis definitiv la FCSB: ”Zice el, dar eu îi comandam din puşcărie! Nu mai calcă niciodată la mine!”
Gigi Becali i-a găsit înlocuitorul lui Florinel Coman Gigi Becali i-a găsit înlocuitorul lui Florinel Coman
Un nume sonor din fotbalul românesc o va pregăti pe Concordia Chiajna după plecarea lui Ilie Poenaru Un nume sonor din fotbalul românesc o va pregăti pe Concordia Chiajna după plecarea lui Ilie Poenaru
VIDEO | Gafă uriaşă a portarului israelian. Camavinga a profitat VIDEO | Gafă uriaşă a portarului israelian. Camavinga a profitat

VIDEO | Verona a câştigat barajul de menţinere în Serie A. Spezia a retrogradat!

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 11 iun 2023

Verona a învins pe teren neutru, formaţia Spezia, scor 3-1 şi va juca sezonul viitor tot în Serie A.

În meciul jucat la Reggio Emilia, Verona a deschis scorul încă din minutul 5, prin Marco Faraoni. Spezia a reuşit să egaleze în minutul 15, când a înscris Ampadu, însă Verona a reluat atacurile şi, în minutul 26, o pasă a lui Djuric a fost fructificată de Ngonge, pentru 2-1. Verona a intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, pentru că Ngonge a reuşit dubla, în minutul 38.

În minutul 68 Spezia putea reintra în joc: Faraoni a comis un henţ în careu, a primit cartonaşul roşu – fiind eliminat, iar arbitrul a dictat penalti pentru Spezia. A executat Nzola, însă portarul Montipo a apărat. Nzola a mai avut şanse de gol până la final, dar Verona a trimis în bară, în minutul 90+2, prin Ampadu şi meciul s-a încheiat cu victoria Veronei, scor 3-1.

Verona rămâne să evolueze în Serie A şi în sezonul viitor, în timp ce Spezia retrogradează în Serie B.