Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov
VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei
VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981 VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981
VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner
Victor Becali a oferit răspunsul după acuzaţiile lui Mircea Lucescu: ”N-am nicio problemă cu Răzvan Lucescu!”

VIDEO | O nouă seară magică în Nations League VIDEO | O nouă seară magică în Nations League

VIDEO | UBT Cluj şi CSM Oradea îşi dispută finala Cupei României la baschet, de la ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 15 feb 2023

Campioana la baschet masculin ”U” Banca Transilvania Cluj şi formaţia CSM Oradea vor juca finala Cupei României, după ce au învins luni, la Turneul Final8 de la Constanţa, echipele SCM Craiova, respectiv Athletic Constanţa.

Confruntarea este miercuri, de la ora 19:00, în direct pe Prima Sport 1.

În prima semifinală, U BT Cluj s-a impus cu scorul de 88-64 (43-28), iar în cea de-a doua, CSM Oradea a câştigat cu gazda Athletic Constanţa, cu 81-73 (39-38).

CSO Voluntari, deţinătoarea trofeului, a fost eliminată în sferturile competiţiei, rezultatele meciurilor din această fază fiind: U BT Cluj - SCM Timişoara 76-56, CSO Voluntari - SCMU Craiova 70-72, Athletic Constanţa - Rapid Bucureşti 94-84 (după două reprize de prelungiri) şi CSM Oradea - FC Argeş Piteşti 89-78.

În 2022, trofeul a fost câştigat de vicecampioana CSO Voluntari, după finala cu SCM Craiova.