Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

VIDEO | ”Sper la cât mai multe”. Denis Politic a marcat într-un moment ideal primul gol la Dinamo

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2023

Universtatea Cluj a încheiat la egalitate, la Mediaş, scor 1-1, cu formaţia bucureşteană Dinamo, într-un meci contând pentru etapa a patra a Superligii.

Denis Politic a marcat primul gol în fotbalul românesc. La interviul de la final, acesta a declarat că se spera ca acesta să fie începutul şi e convins că Dinamo are un lot suficient de solid pentru a nu retrograda.

”Îi mulţumesc lui Dumnezeu că am reuşit să dau primul meu gol pentru Dinamo şi sper să înscriu cât mai multe în acest sezon. Mă bucur că am reuşit să luăm un punct.

Suntem dezamăgiţi. Din punctul meu de vedere, puteam lua toate cele 3 puncte. Dar suntem mulţumiţi că am luat primul punct din acest campionat. Este un pas înainte, ne bucurăm că am reuşit să scoatem acest egal.

Nu a fost uşor, a trebuit să muncim din primul până în ultimul minut şi sper ca de acum încolo să luăm cât mai multe puncte”,