Ianis Hagi, de neoprit în noul tricou: ”Şi-a arătat clasa, chiar dacă a fost exclus din peisaj de Rangers!”

Fotbalistul de la FCSB a intrat în dizgraţiile lui Gigi Becali, iar impresarul a trecut la ameninţări: „Va fi nevoit să bage mâna în buzunar” Fotbalistul de la FCSB a intrat în dizgraţiile lui Gigi Becali, iar impresarul a trecut la ameninţări: „Va fi nevoit să bage mâna în buzunar”
Carlo Ancelotti a răbufnit la adresa arbitrajului după ultima victorie a lui Real Madrid: ”Doar el poate explica asta!”

Jordan Chiles spune că probele video ar trebui luate în considerare în apelul pentru medalia de bronz de la JO

Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai” Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai”
Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor Carlos Alcaraz s-a calificat la Turneul Campionilor

VIDEO | Şelimbăr - CSA Steaua 3-2! Punctaj maxim pentru sibieni după cinci etape

Liga II Publicat de Tudor Moisa pe 5 sep 2023

Echipa CSC Şelimbăr a dispus marţi, pe teren porpriu, scor 3-2, de formaţia bucureşteană CSA Steaua, într-un meci din etapa a cincea a Ligii 2.

CSA Steaua a deschis scorul la Şelimbăr, prin Bogdan Chipirliu, care a transformat un penalti în minutul 19. Paul Rotund a restabilit egalitatea două minute  mai târziu şi a fost 1-1 la pauză. În repriza secundă, gazdele au marcat repede, în minutul 49, prin Ionuţ Năstăsie, preluând  conducerea, şi şi-au mărit avantajul în minutul 64, la golul lui George Monea. Elevii lui Daniel Opriţa au reuşit să reducă din diferenţă, în minutul 75, când a înscris Daniel Vîrtej, însă nu au reuşit să egaleze.

Şelimbăr, echipă antrenată de Claudiu Niculescu, s-a impus cu 3-2 şi a ajuns la cinci victorii consecutive în primele cinci etape ale campionatului ligii secunde, fiind lider al clasamentului, cu 15 puncte. CSA Steaua se află pe locul opt, cu şase puncte.

Şelimbăr - CSA Steaua 3-2 (Rotund 20, Năstăsie 48, Monea 63 / Chipirliu 18, Vîrtej 73)

Echipele de start

Şelimbăr: Roşca – Palmeş, Natea, Lumbu, Mitrea – Panos, Năstăsie, Hernando – Rotund

CSA Steaua: Pop – Maftei, Beţa, Vîrtej, Dobrescu – Drăghici, Sierra, Raicu, Topuzov – Chipirliu, Boiciuc

Min. 90+6: Final de meci! Decizie controversată a centralului, care fluieră sfârşitul partidei în momentul în care un jucător de la gazde schimba singur cu Pop.

Min. 73: GOL CSA STEAUA! Vîrtej face 3-2!

Min. 63: GOL ŞELIMBĂR! Monea face 3-1 şi sibienii sunt aproape de o nouă victorie.

Min. 48: GOL ŞELIMBĂR! Năstăsie face 2-1 imediat după pauză.

Min. 20: GOL ŞELIMBĂR! Liderul din Liga 2 egalează imediat după reluarea!

18: GOL CSA STEAUA! Chipirliu deschide scorul din penalti.

Min. 1: A început partida!

Şelimbăr este liderul surpriză în liga a doua şi va rămâne pe prima poziţie şi după meciul cu CSA, indiferent de rezultat.

Sibienii au maximul de puncte după patru etape şi nu au primit niciiun gol. Aceştia au câştigat partidele împotriva formaţiilor Concordia Chiajna, Alexandri, Unirea Dej şi Metaloglobus.

De partea cealaltă, CSA Steaua are doar şase puncte după patru etape. Militarii au reuşit o singură victorie, 6-2 cu Unirea Dej şi au remizt de trei ori cu acelaşi scor, 1-1, împotriva echipelor Alexandria, Metaloglobus şi Chindia Târgovişte.

În vreme ce Şelimbăr este pe primul loc în clasamentul echipelor, CSA Steaua dă golgheterul ligii secunde, Bogdan Chipirliu.