VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria
Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica
Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României

VIDEO | Salernitana - AS Roma 1-2. Parcurs perfect după plecarea lui Jose Mourinho

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 29 ian 2024

AS Roma a învins în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Salernitana, în etapa a 22-a a campionatului Italiei.

Golurile Romei au fost marcate de Dybala, în minutul 51, din penalti, şi de Pellegrini, în minutul 66.

Pentru Salernitana a punctat Kastanos (70).

În clasament, AS Roma este pe locul 5, cu 35 de puncte, iar Salernitana este pe 20, cu 12 puncte.