VIDEO | Gloria Buzău - Hermannstadt, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în „subsolul” clasamentului VIDEO | Gloria Buzău - Hermannstadt, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Meci interesant în „subsolul” clasamentului
VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul surprizelor din Superliga VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul surprizelor din Superliga
Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă” Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă”
VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor
”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna ”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna
Dinu Gheorghe a explodat, după ce Dan Şucu l-a acuzat că a distrus Rapidul: „Rămâi la scaune şi canapele. Dacă bagi atâţia bani ca prostul, înseamnă că nu te pricepi” Dinu Gheorghe a explodat, după ce Dan Şucu l-a acuzat că a distrus Rapidul: „Rămâi la scaune şi canapele. Dacă bagi atâţia bani ca prostul, înseamnă că nu te pricepi”

VIDEO | România a pierdut dramatic titlul european la minifotbal. Serbia s-a impus la capătul unei lungi serii de penalty-uri

Echipa nationala Publicat de Daian Cutu pe 8 iun 2024

Echipa naţională de minifotbal a României a pierdut sâmbătă seara, la Sarajevo, finala Campionatului European de minifotbal 2024, cedând la lovituri de departajare în faţa Serbiei.

România este vicecampioana Europei la minifotbal după o finală plină de suspans în compania Serbiei. Adversarii au deschis scorul în minutul 21, prin Ignjic, apoi Andrei Balea a egalat în minutul 36 şi la capătul celor 50 de minute regulamentare scorul a rămas egal, 1-1. S-a trecut la lovituri de departajare, unde sârbii au înscris primii.

Apoi Balogh a ratat pentru România, Ionuţ Neacşa a apărat şi Şumălan a egalat la 1.

Din acel moment s-a mers cap la cap până la scorul de 10-9 pentru sârbi, când Iulian Sâplăcan a şutat pe lângă poartă şi Serbia s-a impus, câştigând titlul european.

România, care deţine titlul mondial la minifotbal, s-a aflat la a treia finală consecutivă de Euro pe care o ratează.