MM Stoica ştie cine se bate la play-off. Surpriză mare: ”Eu am spus din etapa a doua. Confirmă!”  | VIDEO EXCLUSIV
MM Stoica ştie cine se bate la play-off. Surpriză mare: ”Eu am spus din etapa a doua. Confirmă!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” şi-au dublat avantajul VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” şi-au dublat avantajul
Valentin Mihăilă şi Dennis Man, puşi la zid deşi au oferit câte o pasă decisivă Valentin Mihăilă şi Dennis Man, puşi la zid deşi au oferit câte o pasă decisivă
Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău

VIDEO | Premierul canadian, ironic la adresa lui Noah Lyles, după ce Canada a câştigat titlul olimpic la ştafeta 4x100

JO 2024 Publicat pe 10 aug 2024

Campionul olimpic la 100 m, americanul Noah Lyles, care este infectat cu Covid-19, a fost ironizat de premierul canadian Justin Trudeau, după medalia de aur obţinută, vineri, de Canada la ştafeta 4x100 m, la Jocurile Olimpice de la Paris.

Americanii - fără Lyles la această ştafetă - fuseseră descalificaţi din cursă după o predare complet greşită între Christian Coleman şi Kenny Bednarek.

Cu Aaron Brown, Jerome Blake, Brendon Rodney şi Andre De Grasse - Canada a trecut linia de sosire în 37''50, în faţa sud-africanilor (37''57) şi a britanicilor (37''61).

Ironia premierului canadian a fost de fapt o referire la un interviu de după cursă al lui Lyles. "Vedeţi Canada ca pe o ameninţare în această ştafetă 4x100 m?", a întrebat un jurnalist înainte ca americanul să răspundă: "Cine? Cine?".

"Îmi pare rău...", a scris Trudeau pe X, reluând declaraţia lui Lyles.