MotoGP va reveni în India abia în 2026 MotoGP va reveni în India abia în 2026
Mihai Stoica, ironie la adresa unor persoane din fotbal! "Deştepţilor ăstora" | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, ironie la adresa unor persoane din fotbal! "Deştepţilor ăstora" | VIDEO EXCLUSIV
Stadion nou în SuperLiga României! Proiect de anvergură: ”Va avea 25.000 - 28.000 de locuri” Stadion nou în SuperLiga României! Proiect de anvergură: ”Va avea 25.000 - 28.000 de locuri”
Tentativă de şantaj la adresa familiei lui Michael Schumacher. Trei suspecţi, trimişi în judecată Tentativă de şantaj la adresa familiei lui Michael Schumacher. Trei suspecţi, trimişi în judecată
LIVE VIDEO | Europa League se vede pe canelele Prima Sport. Bodo/Glimt a egalat, în urma unui contraatac perfect! Vezi programul complet al zilei LIVE VIDEO | Europa League se vede pe canelele Prima Sport. Bodo/Glimt a egalat, în urma unui contraatac perfect! Vezi programul complet al zilei
S-au convins de el după doar două meciuri! Ce au spus italienii despre Horaţiu Moldovan S-au convins de el după doar două meciuri! Ce au spus italienii despre Horaţiu Moldovan

VIDEO | Napoli - Bologna 0-2. Campioana sezonului trecut din Serie A poate rata cupele europene

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 11 mai 2024

Bologna a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia Napoli, într-un meci din etapa a 36-a a Serie A.

Oaspeţii au deschis repede scorul la Napoli, Dan Ndoye înscriind în minutul 9. După numai trei minute Stefan Posch a majorat avantajul Bolognei. Gazdele au avut penalty în minutul 20, după ce Osimhen a fost faultat în careu, dar portarul Ravaglia a apărat şutul lui Politano. Tot Politano a ratat în minutele 26 şi 53, iar Bologna a reacţionat prin Zirkzee, în minutul 65.

După numai patru minute Osimhen a ratat o ocazie uriaşă pentru Napoli şi Bologna s-a impus cu 2-0.

În clasament, Bologna este pe locul al treilea, cu  67 de puncte, în timp ce Napoli ocupă ultimul loc care duce în cupele europene, al optulea, cu 51 de puncte.