Bronny, fiul lui LeBron James, îşi va continua formarea în G-League Bronny, fiul lui LeBron James, îşi va continua formarea în G-League
Mircea Rednic revine în bătălia pentru play-off. ”Trebuie să recuperăm punctelele pe care le-am pierdut acasă” Mircea Rednic revine în bătălia pentru play-off. ”Trebuie să recuperăm punctelele pe care le-am pierdut acasă”
"El Clasico" şi meciurile din Superligă vor fi analizate la Fotbal Show "El Clasico" şi meciurile din Superligă vor fi analizate la Fotbal Show
VIDEO | Petrolul Ploieşti - Poli Iaşi 1-1, în direct la Prima Sport 1. Grozav egalează rapid! VIDEO | Petrolul Ploieşti - Poli Iaşi 1-1, în direct la Prima Sport 1. Grozav egalează rapid!
VIDEO | UTA Arad - Gloria Buzău 1-0. Un autogol ireal a făcut diferenţa! VIDEO | UTA Arad - Gloria Buzău 1-0. Un autogol ireal a făcut diferenţa!
NEWS ALERT | Anunţul lui Neluţu Varga cu privire la Dan Petrescu NEWS ALERT | Anunţul lui Neluţu Varga cu privire la Dan Petrescu

VIDEO | Metaloglobus - ACSM Reşita 1-0. Ekollo a înscris unicul gol al meciului

Liga II Publicat de Tudor Moisa astăzi, 11:00

Metaloglobus a învins-o pe ACSM Reşiţa, scor 1-0, la finalul unui meci destul de şters. Unicul gol a fost înscris de Ekollo, în minutul 22.

Metaloglobus - ACSM Reşita 1-0 (Ekollo 22)

Echipele de start

• Metaloglobus: Gavrilaş – Kouadio, Caramalău, Andr. Sava, Gab. Dumitru, Ekollo, Junior Morais, Honciu (cpt.), Dav. Irimia, Zakir, Huiban.
  • ACSM Reşiţa: Dincă – Dolghi, Elton da Silva, Rimovecz, Cioiu, Lascu, Haită (cpt.), Şteau, Chera, Doană, Samake.

Minutul 90+5: Fluier final. Metaloglobus s-a impus, scor 1-0, la finalul unei partide fără prea multe faze de poartă.

Minutul 34: Ocazie Metaloglobus! Zakir a fost aproape să dubleze avantajul gazdelor.

Minutul 22: GOL METALOGLOBUS! Ekollo a deschis scorul la finalul unui atac rapid.

Minutul 1: A început meciul.

Înainte de meci, Reşiţa este pe locul 3, cu 20 de puncte acumulate, şi are şanse mari să promoveze în acest sezon.

În tabăra opusă, Metaloglobus ocupă locul 5, cu 16 puncte.