"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Marius Măldărăşanu pe picior de plecare de la Hermannstadt? „Aşa nu se poate!”. Reacţia antrenorului după egalul din prima etapă

Hermannstadt Publicat pe 13 iul 2024

Hermannstadt a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Universitatea Craiova, într-un meci din prima etapă a Superligii, ediţia 2024/2025.

Marius Măldărăşanu a spus lucrurilor pe nume după egalul din prima etapă. Antrenorul este deranjat de faptul că nu au fost aduşi jucători în acestă perioadă şi a pus accentul pe sezonul greu pe care îl vor avea sibienii din cauza lotului slab.

„Cred că este un rezultat echitabil pentru că prima repriză a fost a noastră ca joc, ca ocazii. A doua repriză a fost a lor. Am suferit şi la bancă. Mitriţă a intrat şi este un jucător care poate face diferenţă. Căbuz şi-a făcut treaba.

Avem foarte mult de muncă. Toţi ne pregătim de prima etapă. Avem probleme din punct de vedere al lotului. Lumea nu înţelege. Eu nu mă uit la buletin că are 34 de ani. Jucătorii tineri cresc cu jucători.

Aşa nu se poate. Am vrut jucători, dar nu au fost aduşi. Va fi dificil, suntem conştienţi. Anul trecut am pierdut trei jucători pe parcursul turului. Îmi este foarte greu. Mă gâdesc şi la mine că am stat aici când a fost depunctarea şi când s-au vândut jucători.

Săptămâna viitoare va fi una de gânduri. Suntem realişiti. Lumea se gândeşte la play-off. Ne batem la retrogradare. Asta e realitatea. Am tot cerut jucători. Vreau jucători care vin la Hermannnstadt.

Sunt dezamăgit normal pentru că ai mei erau bucuroşi pentru 0-0. Viitorul nu sună bine. Mi-am dorit jucători de la început. Înţeleg că este nevoie de bani. Trebuie să mă înţeleagă şi lumea pe mine.

Trebuie să echilibrăm un pic balanţa. Mă gândesc şi la jucători. O să fie greu. Încerc să fac tot ce pot.”, a spus Marius Măldărăşanu.