VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | Marius Măldărăşanu, dezamăgit după reimza cu UTA. „Simt frustrare, simt frustrare”

Hermannstadt Publicat pe luni, 21:13

UTA a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, luni seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a noua a Superligii.

Marius Măldărăşanu s-a arătat dezamăgit de rezultatul final din partida cu arădenii, după ce echipa sa a controlat duelul, dar nu a reuşit să se impună. Greşeala lui Valerică Găman, care a făcut henţ în careu, dar şi ratările mari, i-au costat 2 puncte pe sibieni.

”Simt frustrare, simt frustrare. În prima repriză avut bara aia, am avut şi noi o bară. După a doua repriză, cred că meritam să câştigăm. E frustrant să primeşti gol după un corner. Asta e situaţia. Ne încurajează jocul, iar pentru mine asta contează enorm.

Mentalul este afectat când iei un gol, simţi în teren când meriţi mai mult, că ai fost mai bun în multe momente din joc.

Poate sunt subiectiv, dar cred că meritam mai mult în seara aceasta. Plusul a fost de la Galaţi, de acolo am simţit un reviriment, chiar dacă acolo am pierdut. Eu îmi doresc să jucăm bine, aşa, nu avem cum să nu adunăm puncte”, a declarat Marius Măldărăşanu.