VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO ǀ Marius Croitoru se califică în ”sferturile” Cupei fără să forţeze. ”Rezultatele bune îţi schimbă starea de spirit”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 7 dec 2022

Marius Croitoru a reuşit să o califice pe FC Argeş în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins pe teren propriu Universitatea Craiova, cu scorul de 2-1.

"Am făcut multe schimbări, am avut trei juniori în primul 11. E clar că lucrurile nu au mers pe calea pe care am dorit-o în prima repriză. Dar am schimbat în a doua repriză şi am crezut în şansa noastră.

Am plecat cu a treia şansă în această grupă, înaintea acestui meci. Ne-am calificat, este meritul băieţilor, îi felicit, dar mai avem mult de muncă. Trebuie să fim ancoraţi în realitatea, trebuie să fim foarte maturi, pentru că mai sunt două meciuri de jucat în acest an.

E clar că ocaziile mari au fost de partea Craiovei. Dar am echilibrat balanţa în repriza a doua. Încercăm să mergem până la capăt în Cupă. Pentru mine, în momentul acesta, campionatul este cea mai importantă competiţie. Nu vreau să jignesc, dar suntem concentraţi pe ultimele meciuri din acest an. Apoi suntem concentraţi pe adversarul din Cupa României.

Rezultatele bune îţi schimbă starea de spirit, e normal. Nu mai simţi oboseala, când rezultatele sunt bune",
a declarat Croitoru, la finele partidei.