Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

VIDEO | Măldărăşanu, dezamăgit de partida de la Craiova. ”Meritam să luăm un punct”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 4 aug 2023

Universitatea Craiova a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra lui Hermannstadt, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Antrenorul sibienilor, Marius Măldărăşanu s-a declarat în linii mari mulţumit de prestaţia elevilor săi şi consideră că aceştia meritau un punct din deplasarea de la Craiova.

”Cred că meritam să luăm un punct. Am făcut un joc destul de bun, trebuia să încercăm mai mult în prima repriză. Pe atacuri poziţionale nu ne-au pus probleme, doar pe contraatacuri au venit cele două situaţii ale lor.

A doua repriză a fost una destul de bună, îmi pare rău de puncte, dar sunt pozitiv. Îi felicit pe băieţi pentru atitudine şi determinare. Poate dacă eram un pic mai curajoşi în prima repriză, am fi reuşit mai mult. Diferenţa a fost făcută de Mitriţă.

Am pus presiune pe final, cu riscul de a primi şi al doilea gol. Trebuie să fim pozitivi, se vor întoarce aceste puncte”
, a spus Măldărăşanu, la finele partidei.