Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă” Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă”
VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor
”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna ”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna
Dinu Gheorghe a explodat, după ce Dan Şucu l-a acuzat că a distrus Rapidul: „Rămâi la scaune şi canapele. Dacă bagi atâţia bani ca prostul, înseamnă că nu te pricepi” Dinu Gheorghe a explodat, după ce Dan Şucu l-a acuzat că a distrus Rapidul: „Rămâi la scaune şi canapele. Dacă bagi atâţia bani ca prostul, înseamnă că nu te pricepi”
SCM Zalău a fost eliminată de Sporting CP în primul tur al Challenge Cup la volei masculin SCM Zalău a fost eliminată de Sporting CP în primul tur al Challenge Cup la volei masculin
Discurs fără menajamente la adresa lui Dan Şucu: „Ar trebui să te rezumi la ceea ce ştii şi ceea ce poţi” | EXCLUSIV Discurs fără menajamente la adresa lui Dan Şucu: „Ar trebui să te rezumi la ceea ce ştii şi ceea ce poţi” | EXCLUSIV

VIDEO | Juventus - Monza 2-0. Prima victorie pentru Paolo Montero pe banca torinezilor

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 25 mai 2024

Juventus Torino a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Monza, în etapa a 38-a din Serie A.

Monza a avut prima ocazie a partidei, în minutul 9, când a respins Perin, apoi a venit rândul torinezilor, care au trimis în transversală prin Fagioli, în minutul 17. Gazdele au deschis scorul în minutul 26, prin Federico Chiesa, pentru ca după numai două minute Alex Sandro să majoreze avantajul „Bătrânei Doamne” la 2-0.

În partea secundă Chiesa a lovit bara, în minutul 53, iar portarul oaspeţilor, Sorrentino, a avut câteva intervenţii bune. Alessio Zerbin a fost eliminat pentru al doilea cartonaş galben, în minutul 90, şi Juventus s-a impus cu 2-0, prima victorie pentru Paolo Montero, interimarul care i-a condus pe torinezi în ultimele două etape de campionat, şi după cele şase egaluri consecutive. A fost şi ultimul meci pentru Alex Sandro, brazilianul care va părăsi echipa în această vară.