Dorinel Munteanu a ieşit la atac după cu partida contra Craiovei: ”Le-am spus clar că nu am fost prieten cu ei!” | VIDEO

Un nou transfer spectaculos la FCSB pentru titlu şi Europa League? MM Stoica a pus ochii pe starul rivalei: ”E ca un maratonist care ştie fotbal. Nu înţelegi ce joacă. Pe noi ne-a omorât!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav VIDEO | Real Madrid – Villarreal 2-0. Dani Carvajal s-a accidentat grav
VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune” VIDEO | Gâlcă nu e mulţumit de nivelul etalat cu Oţelul. ”Au pus şi ei multă presiune”
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1. Start fulminant, continuare anostă
Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

VIDEO | Inter - AS Roma 1-0. Marcus Thuram a adus victoria pe final de meci

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 29 oct 2023

Inter Milano a dispus pe teren propriu, scor 1-0, de gruparea AS Roma, într-un meci al etapei a zecea din Serie A.

În prima repriză, bara lui Calhanoglu şi intervenţiile portarului Rui Patricio au menţinut scorul alb la Milano.

Gazdele au reuşit să marcheze în minutul 81, când Marcus Thuram a primit o pasă de la Federico Dimarco şi l-a învins pe Rui Patricio. Cu această victorie, Inter a făcut 25 de puncte şi a trecut peste Juventus în clasament, devenind lider. AS Roma e pe locul 8, cu 14 puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a zecea din Serie A:

Cagliari – Frosinone 4-3 (Oristanio 72, Makoumbou 76, Pavoletti 90+4, 90+6 / Soulé 23, 37, Brescianini 49);

Monza – Udinese 1-1 (Colpani 27 / Lucca 66);

Inter Milano – AS Roma 1-0 (M. Thuram 81).