Jucătorul FCSB-ului, ironizat după prestaţia din meciul cu CFR Cluj: ”Parcă e un fluturaş” | EXCLUSIV Jucătorul FCSB-ului, ironizat după prestaţia din meciul cu CFR Cluj: ”Parcă e un fluturaş” | EXCLUSIV
VIDEO | ”Primele 60 de minute au fost aproape perfecte”. Dan Petrescu, dezamăgit de finalul de joc cu FCSB VIDEO | ”Primele 60 de minute au fost aproape perfecte”. Dan Petrescu, dezamăgit de finalul de joc cu FCSB
VIDEO | ”Asta ar fi vestea bună”. Ce l-a mulţumit pe Elias Charalambous din jocul cu CFR VIDEO | ”Asta ar fi vestea bună”. Ce l-a mulţumit pe Elias Charalambous din jocul cu CFR
Louis Munteanu, gest ironic după ce marcat de două ori în poarta FCSB-ului: „Cred că lui MM îi e adresat” | VIDEO EXCLUSIV Louis Munteanu, gest ironic după ce marcat de două ori în poarta FCSB-ului: „Cred că lui MM îi e adresat” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Orice jucător îşi doreşte să prindă un transfer”. Adrian Şut, ferm cu privire la plecarea de la FCSB VIDEO | ”Orice jucător îşi doreşte să prindă un transfer”. Adrian Şut, ferm cu privire la plecarea de la FCSB
E gata! Gigi Becali a văzut partida cu CFR Cluj şi a luat o decizie radicală: „O să joace cei valoroşi” E gata! Gigi Becali a văzut partida cu CFR Cluj şi a luat o decizie radicală: „O să joace cei valoroşi”

VIDEO | Fluier final în Nations League! Dalot, înger şi demon pentru Portugalia

Fotbal Internațional Publicat pe 5 sep 2024

Meciurile din Nations League se văd la Prima Sport! În această seară, de la ora 21:45, au avut loc mai multe dueluri. Cristiano Ronaldo a marcat, Dalot a fost înger şi demon pentru Portugalia, Serbia a ţinut-o în şah pe Spania, iar Zalewski a adus victoria pentru Polonia, în minutul 90+7.

Serbia - Spania 0-0

Echipele de start

• Serbia: Rajkovic; Pavlovic, Milenkovic, Erakovic; Nedeljkovic, Ivan Ilic, Lukic, Birmancevic; Samardzic, Jovic, Zikovic.
  • Spania: Raya; Cucurella, Le Normand, Laporte, Carvajal; Fabian, Zubimendi; Olmo, Yamal, Ayoze, Williams.

Minutul 90+3: Fluier final!

Minutul 1: A început meciul.

Portugalia - Croaţia 2-1 (Dalot 7, Ronaldo 33 / Dalot autogol)

• Portugalia: Costa - Dalot, Dias, Inacio, Mendes - Silva, Fernandes, Vitinha - Neto, Ronaldo, Leao.
  • Croaţia: Livaković - Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Jakić, Modrić, Kovačić, Sosa - Baturina - Kramarić, Budimir.

Minutul 90+4: Fluier final!

Minutul 41: GOL CROAŢIA! Dalot a marcat în proprie poartă, după ce în minutul 7 a deschis scorul!

Minutul 33: GOL PORTUGALIA! Cristiano Ronaldo a dublat avantajul gazdelor, moment în care a izbucnit de bucurie.

Minutul 7: GOL PORTUGALIA! Dalot deschide scorul, după o pasă primită de la Bruno Fernandes.

Danemarca - Elveţia 2-0 (Dorgu 82, Hojbjerg 90+2)

• Danemarca: Schmeichel - Andersen, Vertergaard, Nelsson - Bah, Hojbjerg, Hjulmand, Kristiansen - Gronbaek, Dolberg, Eriksen.
  • Elveţia: Kobel - Elvedi, Akanji, Rodriguez - Widmer, Freuler, Xhaka, Aebischer - Rieder, Embolo, Vargas.

Minutul 90+6: Fluier final!

Minutul 90+2: GOL DANEMARCA! Hojbjerg pune cele trei puncte la adăpost.

Minutul 82: GOL DANEMARCA! Intrat în minutul 81, Dorgu reuşeşte să înscrie peste doar un minut. Elveţia este în inferioritate numerică.

Scoţia - Polonia 2-3 (Gilmour 46, McTominay 77 / Szymanski 8, Lewandowski 44, Zalewski 90+7)

• Scoţia: Gunn - Ralston, Hanley, McKenna, Robertsonn - Gilmour, McLean - McGinn, McTominay, Christie - Dykes.
  • Polonia: Bulka - Bednarek, Dawidowicz, Kiwior - Frankowski, Szymanski, Zielinski, Urbanski, Zalewski - Pieatek, Lewandowski.

Minutul 90+10: Fluier final!

Minutul 90+7: GOL POLONIA! Zalewski dă loviutra, de la 11 metri!

Minutul 77: GOL SCOŢIA! McTominay restabileşte egalitatea, după ce Polonia a condus cu 2-0, la pauză.

Minutul 46: GOL SCOŢIA! Gilmour reduce din diferenţă la prima fază de la reluarea jocului.

Minutul 44: GOL POLONIA! Lewandowski a executat perfect o lovitură de la 11 metri.

Minutul 8: GOL POLONIA! Szymanski deschide scorul cu un şut de la mare distanţă!

Belarus - Bulgaria 0-0

• Belarus: Lapoukhov - Kovalev, Volkov, Martynovich, Zabelin - Kapienko, Yablonskiy - Antilevskiy, Ebong, Pechenin - Shikavaka.
  • Bulgaria: Mitov - Popov, Atanasov, Antov, Nurnberger - Petkov, Gruev - Despodov, Krastev, Kirilov - Kolev.

Estonia - Slovacia 0-1 (Suslov 70), în direct la Prima Sport PPV1! Echipele de start

• Estonia: Hein - Lilander, Tamm, Mets, Schjonning-Larsen - Miller, Ainsalu, Shein, Sinayavskiy - Sappinen - Tamm.
  • Slovacia: Dubravka - Pekarik, Skriniar, Obert, Hancko - Duda, Lobotka, Benes - Suslov, Bozenik, Haraslin.

Minutul 70: GOL SLOVACIA! Suslov deschide scorul.